Kritéria přijetí dětí do MŠ

Kritéria pro přijetí do MŠ

KRITÉRIA PRO PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ

Základní škola a mateřská škola stanovila následující kritéria, podle nichž bude postupovat při rozhodování o přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole v případě, kdy počet žádostí v daném roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu přijímaných dětí.

1.

Předškolní vzdělávání se organizuje pro děti ve věku zpravidla od 3 do 6 let, nejdříve však pro děti od 2 let.

2.

Od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku, do zahájení povinné školní docházky dítěte, je předškolní vzdělávání povinné, není-li dále stanoveno jinak. Zákonný zástupce dítěte je povinen přihlásit dítě k zápisu k předškolnímu vzdělávání v kalendářním roce, ve kterém začíná povinnost předškolního vzdělávání dítěte.

3.

O přijetí dítěte uvedeného v § 16 odst. 9 rozhodne ředitelka mateřské školy na základě písemného vyjádření školského poradenského zařízení, popřípadě také registrujícího lékaře.

4.

K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ MŮŽE BÝT PŘIJATO POUZE DÍTĚ, KTERÉ JE PODROBENO ZÁKONNÉMU OČKOVÁNÍ.

5.

Základním kritériem pro přijetí k předškolnímu vzdělávání je věk a místo trvalého pobytu dítěte. Přednostně se přijímá:

věk

Trvalý pobyt Javorník

celkem

Dítě v posledním roce předškolního vzdělávání před zahájením povinné školní docházky a dítě, kterému byl povolen odklad povinné školní docházky. Přednostně přijímáno starší dítě.

40

3

Dítě, které před začátkem školního roku dosáhne nejméně čtvrtého roku věku. Přednostně přijímáno starší dítě.

35

3

Dítě, které před začátkem školního roku dosáhne nejméně třetího roku věku. Přednostně přijímáno starší dítě.

30

3

Dítě, které před začátkem školního roku dosáhne nejméně dvou let věku. Přednostně přijímáno starší dítě.

25

věk